Pytania i odpowiedzi

 


1. Nie mogę znaleźć na stronie potrzebnych formatów.

O: Wszystkie zdjęcia wykonujemy w formacie RAW, który daje możliwość eksportu zdjęć we wszystkich formatach bitmapowych takich jak: TIF, PNG, BMP,JPG a także uniwersalny RAW czyli DNG. Zadzwoń do nas a wygenerujemy na Twoją prośbę potrzebne formaty.

2. Potrzebuję dużej rozdzielczości, w opisie zdjęcia jest tylko wielkość odpowiednia na stronę www a ja chcę wydrukować zdjęcie.

O: Wszystkie zdjęcia wykonujemy w rozdzielczości 21 Mpx – co oznacza, że generowane przez nas pliki mają minimum 5400 px na dłuższym boku. Taka rozdzielczość wystarcza do większości zastosowań, włącznie z drukiem wielkoformatowym. Jeśli aktualnie na stronie nie ma dostępnej większej rozdzielczości – nic straconego – zadzwoń a przygotujemy zdjęcie o odpowiednich parametrach. Jeśli chcesz wiedzieć jaki największy rozmiar wydruku uzyskasz z naszych zdjęć – również zadzwoń.

3. Potrzebuję zdjęć w 300dpi – na stronie widzę tylko informację o rozdzielczości.

O: Rozdzielczość jest wartością bezwzględną – jest cechą danego obrazu. DPI jest wypadkową rozdzielczości i formatu w którym będziemy drukować.
Przykład: zdjęcie o rozdzielczości 850×567 pikseli przy wydruku na obszarze A4 da gęstość 72dpi a zdjęcie 3450×2362 pikseli przy tym samym obszarze da obraz o gęstości 300dpi. Dpi nie jest cechą pliku graficznego – nie ma czegoś takiego jak plik w 300dpi (jest za to plik który „mogę wydrukować w 300dpi na a4)”. Jeśli chcesz na ten temat dowiedzieć się więcej – zadzwoń a chętnie podpowiemy jakiej rozdzielczości potrzebujesz.

4. Na stronie widzę sporo zdjęć w kadrach poziomych a  ja potrzebuje kadr pionowy.

O: Na stronie umieszczamy jedynie część naszego archiwum. Zadzwoń z zapytaniem – możliwe, że mamy to czego szukasz.

5.Dlaczego My?

O:Dbamy o wysoki poziom zdjęć. Każda fotografia jest weryfikowana pod względem jakości. Co oznacza jakość?

To kompozycja, temat ale także aspekty techniczne:

– brak szumu cyfrowego (używamy niskich iso, aparatów pełnoklatkowych tzw. fullframe)

– brak przepaleń w jasnych partiach obrazu,  duża ilość detali w ciemnych partiach obrazu,

– wysoka ostrość obrazu (używamy profesjonalnych tylko profesjonalnych obiektywów Canon L).

Szybko wystawiamy faktury w formie cyfrowej i papierowej. Przy większych zakupach istnieje możliwość negocjacji cen.

Wykonujemy zdjęcia na zamówienie bez dopłat. Jeśli znalazłeś u nas kilka interesujących Cię zdjęć ale brakuje Ci danego kadru do zamknięcia cyklu – po prostu powiedz nam o tym a postaramy się przygotować brakujące zdjęcia – zapłacisz za nie tylko standardową cenę bez dodatkowych opłat. Na polskim rynku nikt nie oferuje takiej usługi.

Nasz klient jest partnerem a nie petentem. Mamy duże doświadczenie we współpracy z firmami i klientami detalicznymi i wiemy jak ważne jest pozytywne nastawienie.

6. Skąd nasze ceny? Czy nie lepiej kupić na microstocku?

Po pierwsze:

Microstocki całą nową architekturę i większość starej traktują jak własność intelektualną objętą prawami autorskimi. Dzieje się tak dlatego że w niektórych krajach litera prawa rzeczywiście tak stanowi – stocki działając międzynarodowo dopasowują się do najbardziej rygorystycznych zapisów – więc  sprzedają fotografie w ramach licencji EDITORIAL czyli takiej która uniemożliwia komercyjne wykorzystanie typu billboard lub kalendarz.

Ponieważ nasze zdjęcia robimy w Polsce i sprzedajemy w Polsce możemy udzielać na nie pełnej licencji do wykorzystania komercyjnego – kupując zdjęcie na licencji EDITORIAL na zagranicznym stocku i używając go w kalendarzu łamiesz prawo danego kraju oraz zasady licencji co może skutkować roszczeniami w stosunku do Twojej firmy oraz zawieszeniem konta na microstocku. Nasze licencje BASIC  i PREMIUM które są typem licencji royalty free (czyli wolne od zobowiązań w stosunku do innych podmiotów) obejmują wszystkie nasze zdjęcia architektury!

Po drugie:

Nasza licencja BASIC  czyli pozwala na dużo szersze spektrum zastosowań niż licencje na microstockach (nasze zdjęcie może zostać przekazane przez studio graficzne klientowi docelowemu co jest wykluczone na microstockach bo traktowane jest jak dalsza odsprzedaż).

Po trzecie:

Jeśli brakuje Ci danej fotografii do projektu a jej wykonanie jest fizycznie możliwe – zadzwoń a wykonamy ją dla Ciebie BEZ DODATKOWYCH OPŁAT – płacisz tylko cenę podstawową i tylko wtedy jeśli spodoba Ci się gotowa fotografia.

Jednym słowem – jesteśmy fotografami z którymi można łatwo się skontaktować, wygodnie współpracować i szybko otrzymać pomoc.